Вірд і практики Тарікату

Слово “Вірд” походить від кореня, що означає “спускатися до водопою для вгамування спраги”. У суфізмі Вірд означає спеціальне духовне завдання (еліксир), яке дається Шейхом своєму мюрідові задля угамування його духовної спраги.

Міфтах аль-Вірд” ( “Ключ до Джерела”) – Вірд, написаний шейхом Мухаммадом ібн Хаббібом, хай збільшить йому Аллаг світло в могилі, в Медіні, в Мечеті Пророка, хай благословить його Аллах та вітає.

Це благородний Вірд, для тих, хто хоче його і просить його, він приносить благо і захищає від зла. Для того, хто буде виконувати його з дозволу (іззн) Шейха або муккадіми, Аллаг збере разом Шаріат і Хакікат.

Вірд виповнюється в особливій манері читання – Варш – магрібінському читанні Корану та зікрів, що походить від початкової Мединської манери через асхаба Нафіа, хай буде задоволений ним Аллах.

Вірд шейха Мухаммада ібн Хаббіба читається кожним мюрідом шейха Абдулькадира ас-Суфі щодня в індивідуальному порядку, а також колективно в спільнотах “Мурабітун” – щодня або щотижня.

Крім цього Вірда Шейх Абдулькадир, хай береже його Аллах, може давати своїм мюрідам інші індивідуальні Вірди.

У Тарікаті існують і інші колективні практики (спів Касид, Хутби, Хадара тощо), які проводяться строго під керівництвом Шейха або його муккадіми.

У Росії і Україні дачу дозволів на читання вірда, а також керівництво іншими тарікатськими практиками здійснює Муккадіма Шейха по Росії.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: