Шейх Аляві аль-Малікі

Султан авлія, блискавичний вчений, шляхетний наставник, сайєд Мухаммад ібн Аляві ібн Аббас аль-Малікі, народився у 1947 р. в Саудівській Аравії, в Священній Мецці. Він походить з родини відомих малікітськіх вчених зі світовим ім’ям, які є нащадками пророка Мухаммада, хай благословить його Аллаг та вітає.

Його предки сотни років навчали релігії у тому місці, куди мусульмани щоденно звертають свої очі під час виконання молитви, це святиня ісламського світу – “Масджит аль-Харам”, “Заборонена Мечеть”. Дід шейха Аляві, хай помилує його Всевишній Аллаг, був кадієм (суддею) та муфтієм в Мецці, а також імам-хатибом “Масджит аль-Харам”. Батько шейха також був дуже видатним вченим минулого сторіччя та, як інші почесні попередники шляхетного роду Аляві, викладав в Мецці всього близько 40 років. Сам шейх, окрім навчання у свого батька, вчився також у найвідомішому та найдавнішому Аль-Азкарі, де отримав ступінь доктора, коли йому було лише 25 років. Таким чином, шейх Аляві, хай помилує його Аллаг, був наймолодшим саудівцем, який отримав цю ступінь в університеті Аль-Азкар.

Але на цьому шейх Аляві не зупинився у своєму пошуку знань. Він багато мандрував по землям Північної Африки, Близького Сходу та Індо-Пакистанського регіону, для того, щоб відвідати вчених та святих, зібрати, доторкнутися або просто побачити давні манускрипти. Такі найвеличніші Шейхи Ільма (знання) нашого часу як Шейх аль-Гумарі з Марокко, Шейх Дауддін Кадирі з Медини, імам Ахмад аль-Хаддад з Йемена, шейх Хуснайн Махлюф великий муфтій Єгипту, та багато інших хай помилує їх усіх Всевишній, передали йому право (іджазу) на навчання та розповсюдження знань.

У 1972 помер його батько, і вчені запросили шейха Аляві успадкувати його місце, шейх прийняв її прохання. Після встановлення псевдосалафітської ідеології шейха Аляві, хай помилує його Всевишній, звинуватили в єресі, позбавили паспорта та заарештували. Деякі “вчені” винесли фетву, яка забороняла йому викладати другу після Корана книгу в ісламі – “Муватту”, імама Маліка, хай буде їм Аллаг задоволен. Крім цього, шейху Аляві навіть був винесен такфір – звинувачення в невірництві . Звинувачення в невірництві виніс мало кому відомий “шейх Ібн Мані”. Не дивлячись на те, що за подібні звинувачення шаріатом передбачені досить серйозні покарання, Ібн-Мані, звісно, уникнув відповідальності.

Шейх Аляві аль-Малікі помер в 2004 році. Існує версія, що він був отруєн, оскільки мав вплив на деяких членів саудівської родини. Шейх написав величезну кількість робот по різноманітним дисциплінам, таким, наприклад, як Сіра, Хадісологія, Коранознавство, Тасаввуф

Хай Аллаг нагородить нас його заступництвом! Амін!

автор – Амір Хамдані

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: